Cofnij
Jak najlepiej nakładać podkład na twarz – poradnik

Jak najlepiej nakładać podkład na twarz – poradnik

Podkład stanowi podstawę makijażu. Jeśli jest dobrze dobrany do kolorytu twarzy, zapewni świeży i promienny wygląd cery. Aby jednak kosmetyk prawidłowo spełniał swoją funkcję, powinien zostać poprawnie zaaplikowany. Do nałożenia podkładu można użyć akcesoriów bądź posłużyć się opuszkami palców. Metod aplikacji jest wiele i każda z nich ma swoje zalety. Nie ma tutaj jednej słusznej drogi. Każda miłośniczka makijażu ma swój ulubiony sposób nakładania podkładu, który jest dla niej najszybszy, najwygodniejszy i przynosi najlepsze efekty.

Jak nakładać podkład na twarz?

Jeżeli chcesz mieć zadbać o idealnie nałożony podkład, warto poznać kilka podstawowych zasad, które sprawdzą się niezależnie od metody, jaką zdecydujesz się wybrać. Przede wszystkim zawsze nakładaj kosmetyk na oczyszczoną i nawilżoną twarz. Jest to ważne dla jego łatwego i równomiernego rozprowadzenia. Nakładaj podkład stopniowo, dzięki temu będziesz mieć cały czas kontrolę nad ilością kosmetyku i grubością jego warstwy. Nie zapomnij o uszach i szyi! Nic tak nie psuje efektu makijażu, jak wspomniane części ciała wyraźnie odcinające się kolorystycznie od twarzy. Ruchy wykonywane podczas aplikacji podkładu powinny być ukierunkowane od środka w kierunku zewnętrznym. Istotną sprawą jest to, czym nakładać podkład. Poniżej przedstawimy Ci kilka narzędzi służących do tego celu.

Jak nakładać podkład pędzlem?

Pędzel o kształcie typu flat top znakomicie nadaje się do efektywnego nakładania podkładu. Włoski tego akcesorium są sztywne i zwarte, dzięki czemu możliwa jest aplikacja półpłynnego produktu. Z użyciem pędzla do podkładu precyzyjnie naniesiesz odpowiednią ilość podkładu i uzyskasz zachwycający naturalnością efekt. Uważaj jednak, aby nie malować pędzlem smug. Wykonuj ruchy przypominające odciskanie pieczątki i delikatnie rozcieraj kosmetyk, aby wyrównać koloryt twarzy.

Jak nakładać podkład gąbką?

Świetnym narzędziem do nakładania podkładu jest specjalna gąbeczka, np. Beauty Sponge lub Blending Sponge. Dzięki opływowemu kształtowi gąbeczki do makijażu, z  łatwością dotrzesz do trudnodostępnych miejsc i precyzyjnie zaaplikujesz w nich kosmetyk. Dobrym pomysłem jest uprzednie zmoczenie wodą i odciśnięcie gąbeczki. Dzięki temu zabiegowi, rozprowadzanie podkładu stanie się łatwiejsze, uzyskasz satysfakcjonujący efekt kryjący, a gąbka nie wchłonie zbyt dużej ilości produktu. Nanoś gąbeczką podkład delikatnymi wklepującymi ruchami, gdyż wcieranie doprowadzi do powstania brzydkich smug. W przypadku aplikacji podkładu gąbką musisz uważać, aby nie nałożyć przesadnie grubej warstwy kosmetyku, która tworzy nieestetyczny efekt maski. Skutecznie Cię przed tym ochroni właściwe oświetlenie. Jeśli wykonujesz makijaż dzienny, nakładaj podkład w miejscu, gdzie masz dostęp do naturalnego światła. Profesjonalistki korzystają ze specjalnych lamp, generujących światło o odpowiedniej mocy i barwie. Nowością na rynku akcesoriów do makijażu jest gąbeczka Silicone Sponge. Dzięki niej precyzyjnie nałożysz podkład, jednocześnie zużyjesz minimalną ilość kosmetyku, gdyż silikonowe tworzywo nie wchłania go. Ogromną zaletą tej nowoczesnej gąbeczki jest łatwość w oczyszczaniu z resztek podkładu.

Jak nakładać podkład palcami?

Wiele kobiet nie używa aplikatorów, lecz rozprowadza podkład na twarzy przy użyciu opuszków palców. Metoda ta wymaga jednak dużej wprawy. Nakładając kosmetyk palcami, musisz zużyć go więcej niż w przypadku gąbek i pędzli. Problematyczne też okazuje się zaaplikowanie podkładu w trudnodostępnych miejscach, np. w okolicy uszu.

Sprawdź też inne nasze wpisy:

Jak dobrać idealny kolor podkładu do twarzy - poradnik Jak się nie malować - poznaj najczęściej popełniane błędy w makijażu Jak wykonać dzienny makijaż?

#Pierre Rene #kosmetyki Pierre Rene #akcesoria Pierre Rene #makijaż #kosmetyki do makijażu #podkład na twarz

Marka Pierre Rene Professional – poznaj ją bliżej
19.11.2018

Marka Pierre Rene Professional – poznaj ją bliżej

Kosmetyki Pierre Rene Professional - Co Je Wyróżnia Spośród Konkurencji?
16.05.2022

Kosmetyki Pierre Rene Professional - Co Je Wyróżnia Spośród Konkurencji?

Pierre Rene w Gdańsku – relacja z otwarcia punktu w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku
14.01.2019

Pierre Rene w Gdańsku – relacja z otwarcia punktu w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku