Jak dobrać idealny kolor podkładu do twarzy - poradnik

Wybór odpowiedniego podkładu do twarzy dla wielu kobiet jest dość trudną kwestią. Powinien on być niewidoczny, maskować niedoskonałości cery, ale jednocześnie nie tworzyć na twarzy maski. Podpowiadamy jak dopasować idealny odcień podkładu do twarzy.

Na co uważać dobierając kolor podkładu do twarzy?

Poświęć sporo czasu na testowanie różnych podkładów. Dzięki temu będziesz cieszyć się naturalnym i efektownym wyglądem w każdej sytuacji. Przede wszystkim określ rodzaj swojej cery oraz dobierz podkład w zależności od tego, czy jest ona sucha, mieszana czy tłusta.

Osoby o cerze tłustej lub mieszanej, skłonnej do nadmiernego wydzielania sebum, powinny zdecydować się na fluid matujący Matte Active Pierre Rene Professional. Cera sucha i normalna może zostać pokryta fluidem Advanced Lift Pierre Rene Professional - wzmacniającym naturalną barierę ochronną i poprawiającym jędrność skóry - lub fluidem Skin Balance Professional gwarantującym promienny i młody wygląd.

Testując podkład wybierz trzy odcienie, które wydają Ci się najbardziej zbliżone do naturalnego kolorytu i nałóż je obok siebie na linii żuchwy aż do szyi, a następnie porównaj ze sobą. Podkład powinien być nie tylko dobrany do twarzy, ale również skóry na szyi, aby ujednolicić kolor. Można nałożyć również odrobinę podkładu na rękę, pamiętając jednak o stosowaniu go po zewnętrznej stronie dłoni, a nie na nadgarstku. Zbyt cienka skóra w tym miejscu nigdy nie odpowiada barwie cery.

Sprawdzając poszczególne odcienie podkładu, zobacz jak wyglądają one w dziennym świetle. Jarzeniówki znajdujące się w sklepach potrafią bowiem mocno zniekształcać kolory skóry, a także kosmetyków.  

 

Jak dobrać kolor podkładu do karnacji?

Wybierając właściwy podkład, musisz wziąć przede wszystkim pod uwagę tzw. ton swojej skóry. Nie zależy on od pory roku ani aktualnego jej odcienia, ale w swoisty sposób przez nią prześwituje.

Cera o zimnym tonie w świetle dziennym ma odcień porcelanowy, bladoróżowy lub bladoniebieski. Pasują do niej najczęściej podkłady oznaczone literami C.

Skóra w ciepłym tonie nabiera w dzień koloru żółtawego, brzoskwiniowego lub lekko pomarańczowego. Odpowiednie są dla niej podkłady wpadające w lekko pomarańczowe odcienie, które oznacza się literami W.

Cera neutralna ma z kolei odcień lekko oliwkowy, a w słońcu nabiera nieco zielonkawego kolorytu. Jej posiadaczki mogą zdecydować się na fluidy oznaczane literami N.

Jaki podkład dobrać do opalonej skóry na twarzy?

Lekko opalona letnim słońcem skóra na twarzy na ogół nie wymaga zbyt mocnego makijażu, który potrafi pogłębić zmarszczki czy spowodować wypryski. Aby utrzymać na dłużej efektowną opaleniznę, zadbaj przede wszystkim o odpowiednie nawilżenie cery, stosując kremy czy maski. Warto także wykorzystywać latem wodę termalną, zwilżając nią nie tylko skórę na twarzy, ale również na szyi i dekolcie. Ciesząc się piękną opalenizną, możemy całkowicie zrezygnować z podkładu, stosując zamiast niego puder brązujący Compact Powder NEW Pierre Rene Professional. Ewentualne niedoskonałości cery można zamaskować korektorem do twarzy Camouflage Pierre Rene Professional o odcieniu dopasowanym do opalonej skóry.

 

Zapisz się
do newslettera
NA DZIEŃ DOBRY OTRZYMASZ
10 ZŁ NA ZAKUPY!
Dowiesz się o promocjach, akcjach specjalnych i najnowszych wydarzeniach.
* Kupon ważny przy zakupach powyżej 99zł