Wydłuż trwałość manicure hybrydowego unikając tych trzech prostych błędów

Popularne błędy przy manicure hybrydowym mogą wynikać z niewiedzy lub pośpiechu. Coraz więcej Polek decyduje się na to, aby samodzielnie ozdabiać paznokcie w domu. W końcu to wygodniejsze i tańsze rozwiązanie. Warto jednak pamiętać o tym, że malowanie paznokci hybrydą to nie tylko sztuka, ale także rzemiosło - nieznajomość podstaw sprawi, że manicure będzie mniej trwały. W dzisiejszym blogu przedstawiamy trzy popularne błędy, których łatwo możesz łatwo uniknąć i w ten prosty sposób wydłużyć trwałość swoich hybryd.

Dlaczego hybrydy cieszą się tak dużą popularnością?

Popularność hybryd sprawiła, że coraz więcej amatorek decyduje się na taki rodzaj zdobienia. Brak profesjonalnej wiedzy sprawia, że popełniają one błędy przy manicure hybrydowym, które skracają jego trwałość. Przyjrzyjmy się jednak powodom, dla których tak wiele kobiet wybiera lakiery hybrydowe:

  • ponieważ poprawnie zrobiony manicure pozwala na osiągnięcie długotrwałego efektu, odpornego na uszkodzenia;
  • dlatego, że istnieje cała gama dodatków do zdobienia, dzięki którym można nadać paznokciom wyjątkowy wygląd;
  • ponieważ przed utwardzeniem można łatwo dokonać poprawek, nie trzeba się spieszyć i można wykonać perfekcyjny manicure;
  • dlatego, że paznokcie są gotowe zaraz po ich utwardzeniu - nie trzeba długo czekać, aby móc wrócić do codziennych obowiązków.

Hybrydowy manicure to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich kobiet. Czasami jednak, przez niewiedzę, pośpiech lub nieuwagę paznokcie mogą nie wyglądać tak idealnie, jakbyśmy tego chciały. Zastanawiasz się dlaczego hybryda się marszczy i odkleja od paznokcia? Przyczyną mogą być błędy w manicure hybrydowym, które przedstawiamy poniżej.

3 proste błędy, które skracają trwałość hybryd

Do najbardziej podstawowych błędów należy złe przygotowanie płytki paznokcia. To odpowiednik przekręcenia kluczyka w stacyjce samochodu - bez tego nie pojedziesz. Absolutnie nie wolno zapominać o odtłuszczeniu i zmatowieniu paznokci oraz odsunięciu skórek. Inne 3 proste błędy przy manicure hybrydowym, których należy się wystrzegać to:

  • Malowanie po skórkach. Lakier powinien pokrywać całą płytkę paznokcia, jednak niedopuszczalne jest pokrywanie hybrydą skórek. Przygotowując paznokcie do manicure powinnaś pamiętać o ich odsunięciu. W przeciwnym razie lakier nie utwardzi się prawidłowo, przez co znacząco spadnie wytrzymałość Twojego manicure.
  • Nakładanie zbyt wielu oraz zbyt grubych warstw. Cienkie warstwy w zupełności wystarczą - nawet jeśli kolor wydaje Ci się zbyt blady lepiej położyć dwie cienkie warstwy lakieru zamiast jednej grubej. Duża ilość warstw oraz ich grubość mogą być odpowiedzią na pytanie: dlaczego hybryda się marszczy.
  • Zapominanie o brzegu paznokcia. Jeśli chcesz uniknąć nieestetycznego efektu bąbli pod lakierem, jakie wywołuje powietrze pod hybrydą, pamiętaj o zabezpieczeniu także brzegu paznokcia. Pomijanie tego kroku skraca trwałość Twojego manicure i może prowadzić do odprysków - lakier hybrydowy odchodzi od wolnego brzegu znacznie łatwiej.

O czym pamiętać i czego unikać podczas malowania paznokci hybrydą

Pamiętaj o tym, aby unikać błędów przy manicure hybrydowym, które przedstawiliśmy powyżej, a będziesz cieszyć się bajecznymi paznokciami. Odklejający się, marszczący się lub odpryskujący lakier hybrydowy nie będzie wtedy Twoim problemem. Wiemy, że powietrze pod hybrydą może zepsuć nawet najpiękniejszy manicure - dlatego lepiej zabezpieczyć się przed taką wpadką.

Pamiętaj także o tym, aby używać wysokiej jakości lakierów hybrydowych i nie łączyć ze sobą produktów różnych marek. Szeroki wybór doskonałych produktów przeznaczonych do profesjonalnego manicure hybrydowego oraz różnorodnych kosmetyków do paznokci znajdziesz w ofercie Pierre René.

Zapisz się
do newslettera
NA DZIEŃ DOBRY OTRZYMASZ
10 ZŁ NA ZAKUPY!
Dowiesz się o promocjach, akcjach specjalnych i najnowszych wydarzeniach.
* Kupon ważny przy zakupach powyżej 99zł