Jak zrobić kolorowy makijaż oczu - tutorial

Malując oczy stosujesz głównie bezpieczne połączenia beżu i brązów? Wypróbuj inne zestawienia cieni tworząc oryginalny, kolorowy makijaż oczu, który doda Ci energii i doskonale sprawdzi się na specjalne okazje. Jak zrobić kolorowy makijaż oczu – oto tutorial stworzony z marką Pierre Rene Professional.

Odpowiednia baza pod kolorowe cienie

Przygotowując skórę pod nakładanie kolorowych cieni, nałóż na nią odpowiednią bazę. Ukryje ona wszelkie zaczerwienienia i naczynka, neutralizując koloryt skóry, a jednocześnie ułatwi rozprowadzanie cieni. Matująca baza pod cienie Eyeshadow primer Pierre Rene zamieni skórę w gładkie płótno i wpłynie na lepszą przyczepność cieni do powieki, więc będą miały one bardziej efektowną pigmentację. Nie wejdą dzięki temu w załamania, nie osypią się, a makijaż pozostanie trwały przez cały dzień. 

Bazę pod cienie nałóż na całą powiekę, nie tylko na jej ruchomą część, ale aż do brwi. Następnie zagruntuj skórę pudrem lub cielistym cieniem, co nieco zmniejszy przyczepność cieni i pozwoli na ich efektowne rozcieranie oraz blendowanie.

Nakładanie kolorowych cieni na powiekę

Wykonując kolorowy makijaż oczu zacznij od cienia bazowego, najjaśniejszego. Pozwoli on na łagodne przejście między kolorami i stopniowe przejście od cienia jaśniejszego do ciemniejszego. Nałóż bazowy cień w miejsce załamania powieki i rozprowadź go w górę, wychodząc nawet poza linię załamania, ale zostawiając wolną przestrzeń pod brwiami. Jeśli wykonujesz makijaż matowymi cieniami z palety Pinch Me by Amelia Szczepaniak & Pierre Rene, możesz wybrać na przykład jasny kolor Need Me, który stworzy ładne połączenie z ciemniejszymi odcieniami.

Następnie wybierz ciemniejszy cień z kolorowych propozycji z palety Pinch Me. Ciekawe efekty uzyskasz, stosując purpurowy Bite Me lub wpadający w ceglastą czerwień Scratch Me i rozświetlając je na załamaniu powieki cieniami Try Me lub Like Me z połyskującymi drobinkami, jak Kiss Me. Ciemniejszy cień nałóż w zewnętrzną stronę ruchomej powieki, wychodząc poza linię załamania i blenduj go ku wewnętrznemu kącikowi. Najlepszy efekt uzyskasz, nakładając na początek mniej cienia i stopniowo go dokładając. Blendowanie wykonuj kulistymi oraz półkolistymi ruchami pędzlem od zewnętrznej strony powieki do wewnętrznej i z powrotem. Cienie rozcieraj, lekko sunąc pędzelkiem po powiece, bez mocnego nacisku, trzymając pędzel bliżej trzonka niż włosia. Nada to Twoim ruchom płynności i delikatności, tworząc niesamowite, barwne efekty.

Połyskujące cienie nanieś następnie na środek ruchomej powieki. Wewnętrzny kącik oka rozświetl i otwórz jasnym cieniem z drobinkami lub rozświetlaczem z palety do konturowania Shine Me by Amelia Szczepaniak & Pierre Rene. 

Podobnie umaluj dolną powiekę, stosując najpierw bazę i puder, a następnie używając cieni od najjaśniejszego do najciemniejszego. Dokładnie połącz górną i dolną powiekę.
Górną linię rzęs zagęść, stosując czarną kredkę Eye Matic Pierre Rene gwarantującą ekstremalnie precyzyjny makijaż. Zastosuj ją także na dolnej linii rzęs. 

Optyczne podniesienie oka

Kończąc kolorowy makijaż oczu, rozświetl łuk brwiowy rozświetlaczem z palety Shine Me by Amelia Szczepaniak & Pierre Rene. Nada on oczom wyrazistości oraz optycznie je powiększy. Pamiętaj jednak, aby nie nakładać go zbyt nisko, bo powieki będą robić wrażenie smutnych i opadających. Nie zapomnij też o wytuszowaniu rzęs górnych i dolnych, a także zastosowaniu sztucznych rzęs z limitowanej kolekcji Amelii Szczepaniak & Pierre Rene na dzień: Daily Me lub na wieczorne wyjście: Insta Me.

Zapisz się
do newslettera
NA DZIEŃ DOBRY OTRZYMASZ
10 ZŁ NA ZAKUPY!
Dowiesz się o promocjach, akcjach specjalnych i najnowszych wydarzeniach.
* Kupon ważny przy zakupach powyżej 99zł