Jak poprawnie nakładać róż, aby nie uzyskać efektu postarzenia?

Nie wiesz jak nakładać róż? Nie przejmuj się, nie jesteś jedyna. Wiele kobiet rezygnuje z tego kosmetyku, ponieważ ma problem z jego poprawną aplikacją. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy przydatne triki, dzięki którym dowiesz się jak poprawnie nakładać róż na policzki, aby uzyskać idealny efekt. Zapraszamy do lektury!

Nie taki róż straszny jak się umalujesz

Każda z nas marzy o idealnym makijażu, który podkreśli nasze piękno i ukryje ewentualnie niedoskonałości. Jednocześnie wiele kobiet popełnia błędy, które sprawiają, że efekt jest zupełnie różny od oczekiwań. W tym wpisie chcielibyśmy rozprawić się z jednym z nich. Postaramy się podpowiedzieć, jak nakładać róż na policzki, aby nie uzyskać efektu postarzenia, ale wyglądać młodo, świeżo i promiennie.
Pamiętaj, że róż do policzków to nie rozświetlacz - nie można go nakładać zbyt wysoko. Nie jest to też bronzer - nie wykonturujesz z jego pomocą całej twarzy. Chcesz wiedzieć jak nałożyć róż żeby było dobrze? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części artykułu.

Zapomnij o metodzie uśmiechu nakładając róż do policzków!

Mogłoby się wydawać, że nakładanie różu na policzki to nic trudnego. Z pewnością nauczyła Cię go mama lub babcia, a może podpatrzyłaś jak to robić u tej znanej beauty youtuberki. Wystarczy tylko szeroko się uśmiechnąć i rozprowadzić kosmetyk na pięknie uniesionych i wyeksponowanych policzkach. Otóż nie. W ten sposób tylko dodasz sobie lat, jak zauważa znany brytyjski makijażysta Wayne Gross. Zapomnij więc o metodzie uśmiechu i naucz się jak poprawnie używać różu do policzków.

Jak dobrać róż?

Zanim przejdziemy do konkretów i nauczymy Cię jak nakładać róż, zacznijmy od podstaw. Jak dobrać róż do policzków, aby wyglądać młodo i świeżo, a nie staro i komicznie?
Zdecydowanie unikaj mocnych kolorów. Mało kto wygląda w nich dobrze i potrafi ich poprawnie używać. Do uniwersalnych odcieni, które pasują większości kobiet, należą zgaszony róż oraz brzoskwinia i cała paleta barw pomiędzy nimi. Ważne, aby kolor był jak najbardziej zbliżony do Twoich naturalnych rumieńców. Istnieje wiele różnych szkół wskazujących jak dobrać róż na policzki. Każą one na przykład:

  • delikatnie poszczypać skórę lub zrobić kilka szybkich przysiadów, aby pojawiły się naturalne rumieńce, a następnie wybrać kolor najbardziej do nich zbliżony;
  • przyjrzeć się naturalnej barwie swoich ust i dobrać kosmetyk najbardziej do niej podobny;
  • spojrzeć na wewnętrzną stronę warg i kupić róż do policzków w takim samym odcieniu;
  • zwrócić uwagę na kolor, jaki mają opuszki palców i wybrać kosmetyk o podobnej barwie.

Jesteśmy przekonani, że w ofercie Pierre René każda kobieta znajdzie róż do policzków w idealnym kolorze, perfekcyjnie dopasowanym do jej karnacji i urody.
Teraz, kiedy wiesz już jak dobrać róż do policzków, możemy przejść do sedna sprawy. Wyjaśniamy jak nałożyć róż, aby uniknąć efektu postarzenia.

Poprawne nakładanie różu na policzki - to proste jak 1, 2, 3!

Nakładanie różu nie jest też przesadnie skomplikowane. Tak naprawdę sztukę tę można zamknąć w trzech krokach, dzięki którym zyskasz młody, promienny wygląd.

  • Róż na policzki nakładaj na linii kości policzkowych. Zlokalizujesz ją kładąc kciuk na skroni, a wskazujący palec na łuku kupidyna. W ten sposób uzyskasz efekt młodej, zdrowej i rozpromienionej skóry.
  • Róż w żadnym wypadku nie powinien biec od skroni do nosa! Aby uniknąć takiej wpadki zastosuj się do zasady dwóch palców. Złącz wskazujący oraz środkowy palec i połóż je przy skrzydełku nosa. Kosmetyk należy aplikować na policzku jednak nie bliżej nosa niż punkt wyznaczony przez palec wskazujący.
  • Aplikuj róż bardzo delikatnie. Chodzi o stworzenie wrażenia, że skóra jest lekko zaróżowiona, muśnięta kolorem. Zbyt duża ilość kosmetyku i wyraźnie widoczna różnica pomiędzy różem a skórą mogą stworzyć groteskowy, komiczny efekt.

Warto także zapamiętać, że nakładanie różu uzależnione jest także od jego formy. Kosmetyk w kamieniu lub sypki najlepiej zaaplikować na przypudrowaną twarz. Z kolei jeśli stosujesz róż w kremie bądź musie lepiej nakładać go bezpośrednio na podkład.

Wybierz kosmetyki wysokiej jakości

Stosując się do naszych wskazówek odnośnie tego, jak nakładać róż z pewnością uda Ci się uniknąć efektu postarzenia. A jeśli chcesz, aby Twój makijaż wyglądał perfekcyjnie, używaj wysokiej jakości kosmetyków do twarzy, na przykład takich, jakie oferuje Ci marka Pierre René.

Zapisz się
do newslettera
NA DZIEŃ DOBRY OTRZYMASZ
10 ZŁ NA ZAKUPY!
Dowiesz się o promocjach, akcjach specjalnych i najnowszych wydarzeniach.
* Kupon ważny przy zakupach powyżej 99zł