Jak malować oczy, by zatuszować opadające powieki i kąciki oka? Poradnik

Opadająca powieka lub kącik oka powodują, że spojrzenie sprawia wrażenie smutnego, a cała twarz staje się bardziej zmęczona. Problem często pogłębia się wraz z wiekiem na skutek utraty przez skórę młodzieńczej jędrności. Może być też oznaką problemów zdrowotnych związanych z uszkodzeniem nerwu okoruchowego lub osłabieniem nerwu w mózgu. Warto wyeliminować to ryzyko, konsultując się ze specjalistą, a na co dzień stosować kilka trików makijażowych pozwalających zatuszować opadające powieki i kąciki oka. 

Produkty niezbędne do makijażu oczu z opadającymi powiekami i kącikami oka

Aby odwrócić uwagę od opadającej powieki ruchomej i optycznie powiększyć oko, warto wybrać makijaż typu smoky eyes w delikatnej, przydymionej wersji dziennej oraz bardziej wyrazistej, mocniejszej wersji wieczorowej. Do jego wykonania przydadzą się cienie do oczu w trzech odcieniach: najciemniejszym, neutralnym i lekko połyskującym perłowym, ponadto tusz do rzęs, kredka lub stylizator do brwi, ewentualnie zalotka i sztuczne rzęsy oraz akcesoria do aplikacji kosmetyków. Pędzelki do cieni i do blendowania marki Pierre Rene Professional znacznie ułatwią rozprowadzanie i zintensyfikowanie kolorów niezbędne w makijażu smoky eyes.

Jak wykonać makijaż oczu z opadającymi powiekami i kącikami oka?

Najciemniejszy z cieni nałóż na dolną powiekę, zamiast rysowania kreski kredką, która w przypadku opadającej powieki ruchomej oraz kącików oka dodatkowo pomniejsza spojrzenie i daje smutny efekt. 

Podciągając do góry brew, utwórz nowe załamanie powieki na półkolistej granicy między kością wyczuwalną palcami a zakończeniem gałki ocznej. Właśnie w tym miejscu możesz nałożyć najciemniejszy cień, rozcierając go pędzelkiem do blendowania, aby uzyskać subtelny, rozmyty efekt. Jego wzmocnienie uzyskasz, rozcierając jeszcze ciemniejszy cień w zewnętrznym kąciku oka. Tego typu trik warto zastosować przy mocniejszym makijażu na wieczorne wyjście. 

Na całą ruchomą powiekę nałóż następnie jaśniejszy, matowy cień. Lekko połyskującym perłowym kolorem możesz podkreślić środek powieki oraz wewnętrzny kącik oka, co dodatkowo otworzy spojrzenie. Jasnym cieniem narysuj dodatkowo lekko rozmytą kreskę wzdłuż rzęs na górnej powiece. 

Makijaż brwi przy opadających powiekach i kącikach oczu

Chcąc odwrócić uwagę od opadających powiek i kącika oka, podkreśl dodatkowo brwi. Stanowią one ramę dla całej twarzy, nadając wyrazistości rysom. Używając kredki do brwi lub profesjonalnej palety do makijażu brwi Pierre Rene możesz nadać im nieco ciemniejszy odcień i wystylizować włoski woskiem nabłyszczającym. Obrysowując brwi, staraj się wyczesać włoski ku górze, co pięknie otworzy oczy. 

Makijaż rzęs oczu z opadającymi powiekami i kącikami oczu

Po naniesieniu cieni pociągnij rzęsy tuszem, maksymalnie je podkręcając. Możesz użyć tuszu 3 w 1 Super Curly Pierre Rene ze specjalną, wyprofilowaną szczoteczką, która ułatwia stylizację rzęs lub zastosować dodatkowo zalotkę. Dobrym rozwiązaniem dla kobiet, u których włoski są cienkie i przerzedzone, mogą być też sztuczne rzęsy DailyMe by Amelia Szczepaniak – do makijażu dziennego i InstaMe by Amelia Szczepaniak na wieczorne, specjalne wyjścia. 

Zapisz się
do newslettera
NA DZIEŃ DOBRY OTRZYMASZ
10 ZŁ NA ZAKUPY!
Dowiesz się o promocjach, akcjach specjalnych i najnowszych wydarzeniach.
* Kupon ważny przy zakupach powyżej 99zł