Paznokci Wielkanocne - Inspiracje na stylizacje

Aby poczuć się wyjątkowo w Wielkanoc, ozdóbmy nie tylko dom i stół, ale również zadbajmy o siebie. Nawet paznokcie mogą z tej okazji przybrać wyjątkowy wygląd, potraktowane jak swoiste pisanki, na których namalujemy zabawne motywy kojarzące się z wiosną i wielkanocnym czasem. Przed nadchodzącymi świętami Pierre René Professional podsuwa inspiracje na stylizacje paznokci Wielkanocnych.  

Pielęgnacja dłoni i paznokci przed świętami wielkanocnymi

Nawet najpiękniejszy manicure na Wielkanoc nie będzie wyglądał ładnie na zaniedbanych, wysuszonych dłoniach i nierównej płytce paznokci. Zanim zabierzesz się za stylizację paznokci na Wielkanoc, poświęć czas na intensywne odżywienie skóry dłoni. Suchy naskórek warto usunąć delikatnym peelingiem wykonanym z cukru wymieszanego z oliwą. Następnie zanurzamy dłonie w ziołowej kąpieli z nagietka. Dobroczynne działanie ma także maseczka z podgrzanej lekko oliwy i żółtka jajka.

Po pielęgnacji dłoni, czas na paznokcie. Pielęgnacyjny peeling do skórek i paznokci Pierre René Magic Scrub poprawia wygląd płytki paznokciowej i jej okolicy, ściera zanieczyszczenia, poleruje powierzchnię płytki oraz wyraźnie zmiękcza i nawilża skórki, dzięki czemu w łatwy sposób odsuniesz je patyczkiem. Po zastosowaniu peelingu, paznokcie będą właściwie przygotowane na nałożenie lakieru.

Jaki lakier wybrać do manicure na Wielkanoc?

Wielkanocne paznokcie można wykonać ulubionymi lakierami, w zależności od wprawy w malowaniu paznokci lub czasu, jakim dysponujemy na wykonanie kosmetycznego zabiegu. Lakiery do paznokci Pierre René Professional mają żelową formułę, która zapobiega odpryskiwaniu i ścieraniu, dzięki czemu utrzymują się na paznokciach do 7 dni, a nawet dłużej. Efekt 3D daje głęboki, nasycony kolor i wysoki połysk.

Jeśli jednak zależy nam na dłuższej trwałości manicure, wybierzmy lakiery hybrydowe. Wielkanocne paznokcie hybrydowe pozostaną na naszych dłoniach nawet do dwóch tygodni! Wygoda używania lakierów hybrydowych Pierre René pozwoli na dowolne modyfikowanie wzorów wielkanocnych, zanim utrwalimy je pod lampą. 

Wzory wielkanocne na paznokciach

Popularne wielkanocne motywy pojawiające się na pisankach, jak kropki, kwiatki czy geometryczne szlaczki, bez większych problemów można wykonać także na paznokciach, dzięki czemu otrzymamy modne paznokcie na Wielkanoc! Robi się je stosunkowo szybko, a z całym procesem poradzą sobie nawet osoby, które nie mają zbyt wielkiej wprawy w samodzielnym wykonywaniu manicure. Do stworzenia wzorów niezbędne będą lakiery w różnych barwach, pędzelki o różnej grubości, ewentualnie akcesoria pomocne do aplikacji wzorów na paznokciach, które można znaleźć w każdym domu, jak wykałaczki czy drewniane patyczki.

Paznokcie malujemy najpierw ulubionym lakierem, transparentnym lub w pastelowym odcieniu. Po wyschnięciu lakieru bazowego można przejść do rysowania wzorków. Na paznokcie wielkanocne wybierzmy delikatne, subtelne kolory, rysując po kilka kropek czy kresek na jednym z paznokci lub zdobiąc wszystkie, w zależności od upodobań. Szlaczki nie muszą być idealnie równe. Wręcz przeciwnie – cały ich urok będzie polegał na pewnej niedoskonałości.

Mając większą wprawę w malowaniu aplikacji na paznokciach, możesz pokusić się nawet o tak typowo wielkanocne wzory, jak króliczki czy kurczaki. Z pewnością poprawią one humor nie tylko Tobie, ale również innym gościom przy wielkanocnym stole.

Zapisz się
do newslettera
NA DZIEŃ DOBRY OTRZYMASZ
10 ZŁ NA ZAKUPY!
Dowiesz się o promocjach, akcjach specjalnych i najnowszych wydarzeniach.
* Kupon ważny przy zakupach powyżej 99zł