Inspiracje na stylizacje paznokci na Wielkanoc

Aby poczuć się wyjątkowo w Wielkanoc, ozdóbmy nie tylko dom i stół, ale również zadbajmy o siebie. Nawet paznokcie mogą z tej okazji przybrać wyjątkowy wygląd, potraktowane jak swoiste pisanki, na których namalujemy zabawne motywy kojarzące się z wiosną i wielkanocnym czasem. Przed nadchodzącymi świętami Pierre René Professional podsuwa inspiracje na stylizacje paznokci na Wielkanoc.  

Pielęgnacja dłoni i paznokci przed świętami wielkanocnymi

Nawet najpiękniejszy manicure nie będzie wyglądał ładnie na zaniedbanych, wysuszonych dłoniach i nierównej płytce paznokci. Zanim zabierzesz się za wielkanocny manicure, poświęć czas na intensywne odżywienie skóry dłoni. Suchy naskórek warto usunąć delikatnym peelingiem wykonanym z cukru wymieszanego z oliwą. Następnie zanurzamy dłonie w ziołowej kąpieli z nagietka. Dobroczynne działanie ma także maseczka z podgrzanej lekko oliwy i żółtka jajka.

Po pielęgnacji dłoni, czas na paznokcie. Pielęgnacyjny peeling do paznokci i skórek Pierre René Magic Scrub poprawia wygląd płytki paznokciowej i jej okolicy, ściera zanieczyszczenia, poleruje powierzchnię płytki oraz wyraźnie zmiękcza i nawilża skórki, dzięki czemu w łatwy sposób odsuniesz je patyczkiem. Po zastosowaniu peelingu, paznokcie będą właściwie przygotowane na nałożenie lakieru.

Jaki lakier wybrać do wielkanocnego manicure?

Wielkanocny manicure można wykonać ulubionymi lakierami, w zależności od wprawy w malowaniu paznokci lub czasu, jakim dysponujemy na wykonanie kosmetycznego zabiegu. Lakiery do paznokci Pierre René Professional mają żelową formułę, która zapobiega odpryskiwaniu i ścieraniu, dzięki czemu utrzymują się na paznokciach do 7 dni, a nawet dłużej. Efekt 3D daje głęboki, nasycony kolor i wysoki połysk.

Jeśli jednak zależy nam na dłuższej trwałości manicure, wybierzmy lakiery hybrydowe, które pozostają na paznokciach nawet do dwóch tygodni. Wygoda używania lakierów hybrydowych Pierre René pozwoli na dowolne modyfikowanie wzorów, zanim utrwalimy je pod lampą.

Szlaczki na paznokciach w wielkanocnym klimacie

Popularne wielkanocne motywy pojawiające się na pisankach, jak kropki, kwiatki czy geometryczne szlaczki, bez większych problemów można wykonać także na paznokciach. Robi się je stosunkowo szybko, a z całym procesem poradzą sobie nawet osoby, które nie mają zbyt wielkiej wprawy w samodzielnym wykonywaniu manicure. Do stworzenia wzorów niezbędne będą lakiery w różnych barwach, pędzelki o różnej grubości, ewentualnie akcesoria pomocne do aplikacji wzorów na panokciach, które można znaleźć w każdym domu, jak wykałaczki czy drewniane patyczki.

Paznokcie malujemy najpierw ulubionym lakierem, transparentnym lub w pastelowym odcieniu. Po wyschnięciu lakieru bazowego można przejść do rysowania wzorków. Na Wielkanoc wybierzmy do ich stworzenia delikatne, subtelne kolory, rysując po kilka kropek czy kresek na jednym z paznokci lub zdobiąc wszystkie, w zależności od upodobań. Szlaczki nie muszą być idealnie równe. Wręcz przeciwnie – cały ich urok będzie polegał na pewnej niedoskonałości.

Mając większą wprawę w malowaniu aplikacji na paznokciach, możesz pokusić się nawet o tak typowo wielkanocne wzory, jak króliczki czy kurczaki. Z pewnością poprawią one humor nie tylko Tobie, ale również innym gościom przy wielkanocnym stole.

Zapisz się
do newslettera
NA DZIEŃ DOBRY OTRZYMASZ
10 ZŁ NA ZAKUPY!
Dowiesz się o promocjach, akcjach specjalnych i najnowszych wydarzeniach.
* Kupon ważny przy zakupach powyżej 99zł