Zima czy lato - jakim typem urody jesteś?   

Popularny podział na typy urody pozwala wielu kobietom dobrać odpowiednio makijaż czy ubiór. Wiosna, lato, jesień, a może zima – każdy z typów ma przyporządkowane konkretne kolory, które podkreślają indywidualne cechy urody. Określa się je przede wszystkim na podstawie koloru oczu, włosów i cery. Jako pierwsza podział ten wprowadziła amerykańska kosmetolożka Carole Jackson w książce „Color Me Beautiful”, jeszcze w latach 80. Szybko zyskał on popularność na całym świecie. Zima, lato, a może wiosna – jakim typem urody jesteś?

Makijaż dla typu urody wiosna

Panie w tym typie mają ciepły typ urody, charakteryzujący się delikatnością i świeżością. Ich cera w jasnym odcieniu może być niemal przezroczysta, ale wpadać także w odcienie porcelanowego, brzoskwiniowego. W tym typie urody często występuje także cera pokryta delikatnymi piegami. Oczy o jasnych barwach: od zielonych po piwne komponują się zazwyczaj również z włosami blond w różnych odcieniach. Wśród osób znanych o tym typie urody jest aktorka Emma Watson czy Drew Barrymore.

Panie wiosny wyglądają dobrze w wyrazistym, ciemnym i zestawiającym kontrastowo kolory makijażu. Mogą więc pozwolić sobie na jednoczesne mocne podkreślenie oczu i ust, stosując np. płynne pomadki od Pierre Rene Matte Fluid Lipstick w odcieniach łososiowym, karmelowym lub purpurowym. Cienie do oczu, które powinny znaleźć się w paletce Match System Pierre Rene Professional to szmaragdowa lub trawiasta zieleń, karmin lub chabrowy.

Makijaż dla typu urody lato

Mimo skojarzeń z najcieplejszą porą roku, uroda lata odznacza się także chłodnymi kolorami karnacji, włosów czy oczu. Panie w tym typie urody mają jasną, a nawet mleczną cerę, o chłodnym, lekko szarawym odcieniu. Ich włosy określane są często jako mysie, mają bowiem odcień od szarych, przez szeroką gamę blondów po jasny brąz. Oczy mogą mieć nieco przydymione barwy błękitu, zieleni, szarości lub jasnego brązu. Filmowe gwiazdy o tym typie urody to m.in. Reese Witherspoon lub Jennifer Aniston.

Makijaż pań w typie urody lato najpiękniej podkreśli ich urodę subtelnymi i delikatnymi kolorami. Mogą dobrać cienie do powiek składając je w zindywidualizowaną paletkę Match System od Pierre Rene z kolorami mlecznego brązu, pudrowego różu, beżu lub błękitu. Usta podkreślą natomiast w efektowny sposób matowymi pomadkami Royal Matte Lipstick Pierre Rene Professional utrzymanymi w delikatnym różu, czerwieni lub bordo.

Makijaż dla typu urody jesień

Panie jesień mają ciepły typ urody, w którym uwagę zwraca przede wszystkim intensywnie jasny odcień karnacji. Może ona być porcelanowa, a nawet oliwkowa. Często jest też pokryta piegami. Dominującą barwą włosów w typie urody jesień jest kolor rudy o różnej intensywności, a oczy przybierają kolorystykę zieleni, brązu czy piwnego w jego ciepłych odcieniach. Do znanych aktorek o typie urody jesiennej należą Julianne Moore czy Marcia Cross.

W odpowiednim makijażu dla pań o typie urody jesieni dominują ciepłe, nasycone odcienie złota, brązu czy miedzianego, którymi można pokryć powieki. W ich przypadku dobrze będą wyglądać również usta podkreślone pomadkami Royal Mat Lipstick od Pierre Rene o barwach pudrowego i jasnego różu czy bordo.

Makijaż dla typu urody zima

Panie o typie urody zima odznaczają się chłodnymi odcieniami cery, która może być bardzo jasna, jak i oliwkowa – częsta przy południowej karnacji. Mogą one być ciemnymi szatynkami lub kruczoczarnymi brunetkami. Uwagę w tym typie urody zwracają też oczy o zróżnicowanych barwach: od czerni, przez piwne, zielone czy jasnobłękitne. Najmocniej jednak rzuca się w oczy intensywność i nasycenie białego koloru twardówki oka, która odcina się kontrastowo od tęczówki. Do gwiazd w typie urody zima należą m.in. Liv Tyler, Salma Hayek czy Monica Belucci.

Makijaż dla kobiet o typie urody zima powinien być utrzymany w zdecydowanych, nasyconych barwach. Na co dzień wystarczy, że podkreślą swoją urodę czarą mascarą do rzęs Daydream Mascara Pierre Rene Professional i czarnymi kreskami wykonanymi Disc Eyelinerem Pierre Rene Professional. Na specjalne okazje mogą wybrać cienie do oczu od Pierre Rene o barwach granatu, śliwki, lodowego błękitu czy srebra. Pięknie wyglądają także w makijażu typu smoky eye oraz z pomadkami o intensywnych barwach: czerwieni, fiolecie czy różu.

Zapisz się
do newslettera
NA DZIEŃ DOBRY OTRZYMASZ
10 ZŁ NA ZAKUPY!
Dowiesz się o promocjach, akcjach specjalnych i najnowszych wydarzeniach.
* Kupon ważny przy zakupach powyżej 99zł