Tradycyjne konturowanie twarzy czy strobing – co wybrać?

Popularne przez lata konturowanie twarzy bronzerem coraz częściej zastępuje strobing. To tajemnicze określenie oznacza naturalne i delikatne modelowanie rysów twarzy z wykorzystaniem tylko jednego kosmetyku – rozświetlacza. Tradycyjne konturowanie twarzy czy strobing – co wybrać i dla kogo odpowiednie są te techniki makijażu?

Czym jest strobing?

Określenie strobing zostało zaczerpnięte z technik fotograficznych. Oznacza ono zdjęcie wykonane przy użyciu lampy błyskowej, która doświetla poszczególne partie twarzy. Strobing – konturowanie z użyciem rozświetlacza - pozwala wyeksponować te części twarzy, które uznajemy za szczególnie atrakcyjne. 

Strobing a tradycyjne konturowanie twarzy

Dla kogo będzie odpowiedni ten sposób konturowania twarzy? Przede wszystkim dla osób ceniących sobie minimalizm makijażowy. Zamiast trzech kosmetyków służących do tradycyjnego konturowania twarzy, czyli różu, bronzera i rozświetlacza, używamy tylko jednego. To rozwiązanie jest wygodne także dla osób, które nie mają czasu ani ochoty na precyzyjne nakładanie i tworzenie płynnych przejść pomiędzy trzema różnymi produktami. Strobing jest lekki, dziewczęcy i idealnie sprawdza się w trakcie letnich wypraw, kiedy chcemy tylko subtelnie podkreślić urodę skóry delikatnie muśniętej słońcem.

Jak wykonać strobing?

Przystępując do rozświetlania i modelowania twarzy metodą strobingu, należy wyrównać koloryt cery lekkim podkładem, używając np. Fluid Skin Balance Pierre Rene. Ten wodoodporny podkład kryjący skutecznie ukryje wszelkie niedoskonałości cery. Następnie delikatnie oprószamy skórę pudrem transparentnym New lub sypkim pudrem ryżowym marki Pierre Rene. Oba kosmetyki zapewnią idealny i naturalny efekt na twarzy, który utrzymuje się przez wiele godzin. 

Po tych działaniach możemy już nanieść rozświetlacz na wypukłe miejsca na twarzy, jak: szczyty kości policzkowych, kości skroniowe, miejsca nad łukiem brwiowym, skrzydełka nosa i jego środkową linię, brodę oraz tzw. łuk Kupidyna, czyli przestrzeń pomiędzy nosem a górną wargą. 

Jak wybrać rozświetlacz do strobingu?

Efektowny makijaż typu strobing uzyskamy tylko wtedy, gdy wybierzemy odpowiedni do naszej cery rozświetlacz. Jego kolor należy dobrać do typu urody i odcienia skóry. Panie o chłodnym tonie skóry będą najlepiej wyglądać w rozświetlaczach w kolorze zimnego różu. Dla posiadaczek ciepłych karnacji lepsze będą natomiast rozświetlacze w kolorach złota lub w odcieniu brzoskwini. 

Wybierając rozświetlacz, warto zwrócić uwagę także na jego pigmentację. Na co dzień lepiej sprawdzi się kosmetyk subtelny, pozbawiony zbyt wielu widocznych drobinek brokatu, jak rozświetlający puder do twarzy i ciała Highlighting Powder Pierre Rene. Dodaje on cerze blasku, tuszuje drobne niedoskonałości cery i utrzymuje się przez wiele godzin.

Na specjalne okazje można wybrać natomiast rozświetlacze z palety stworzonej przez influencerkę Amelię Szczepaniak we współpracy z firmą Pierre Rene Professional – Shine Me. Mają one wyjątkowy połysk i utrzymane są w odcieniach złota oraz różu. Pięknie odbijają światło, dodając promiennego wyglądu naszej twarzy podczas ważnych okazji. 

Zapisz się
do newslettera
NA DZIEŃ DOBRY OTRZYMASZ
10 ZŁ NA ZAKUPY!
Dowiesz się o promocjach, akcjach specjalnych i najnowszych wydarzeniach.
* Kupon ważny przy zakupach powyżej 99zł