Pędzle do makijażu – jak ich używać, by stworzyć make-up idealny?

Odpowiednio dobrane pędzle do makijażu i umiejętność ich używania pozwalają na uzyskanie perfekcyjnego wyglądu. Istotna jest także dbałość o ich czystość i trwałość. Jak używać pędzli do makijażu, aby stworzyć make-up idealny – oto przewodnik ułatwiający ich dobór.

Pędzle do podkładu

Szeroki i płasko ścięty pędzel do podkładu pozwala na nałożenie kosmetyku w odpowiednich ilościach i rozprowadzenie go po całej twarzy. Można go używać do aplikacji zarówno płynnych, jak i kremowych podkładów, a także do sypkich pudrów. Nakładaj je od środka, wykonując szybkie i pewne ruchy kierowane ku zewnętrznym stronom twarzy. 

Pędzle do korektorów

Płaskie i niezbyt szerokie pędzle do aplikacji korektorów mają zazwyczaj nieco dłuższe włosie od podobnych narzędzi do makijażu oka. Cieniowane włosie pozwala na perfekcyjne, punktowe tuszowanie niedoskonałości skóry, jak cienie pod oczami, przebarwienia czy wypryski. Można ich użyć także do rozświetlenia twarzy i nadania jej promiennego wyglądu. Użyj jaśniejszego lub rozświetlającego korektora, nakładając go pędzlem pod oczami od wewnętrznej strony i kierując się ku zewnętrznym partiom twarzy, w okolicach płatków nosa czy dolnej części czoła. 

Pędzle do pudrów i różu

Grubszych pędzli z długim włosiem używamy do wykończenia makijażu pudrem i podkreślenia konturów twarzy pudrem lub bronzerem. Pędzlem do pudru nabierz odrobinę kosmetyku i omieć nim lekko twarz, kierując się od środka ku jej zewnętrznym brzegom. 

Pędzle do konturowania twarzy odznaczają się ściętymi ukośnie końcówkami włosa, co ułatwia stworzenie precyzyjnego dozowania różu czy bronzera, wyostrzenie konturów twarzy i podkreślenie kształtu kości policzkowych. Róż i bronzer również nakładaj od środka twarzy, w tym przypadku od miejsca, gdzie najbardziej widoczne są tzw. „jabłuszka” kości policzkowych do zewnętrznych partii. 

Pędzle do makijażu oczu

Wykonując makijaż oczu, nie zapominajmy o podkreśleniu brwi, które stworzą ramę całej twarzy. Do ich stylizacji przydadzą się pędzle z krótkim, ściętym ukośnie włosiem, pozwalającym na wyostrzenie konturów brwi. Zaczynając rysunek w najwyższym ich punkcie, kieruj się ku ich zewnętrznej stronie, wykonując szybkie krótkie ruchy i dodając linię wybranego cienia do brwi w obrębie ich całej powierzchni.

Do aplikacji cieni na powiekach zastosuj pędzle z krótkim włosiem lub gąbeczką. Gąbeczką możesz nałożyć bazowy cień na całą powiekę, uzupełniany następnie o inne kolory. Pędzle z włosiem pozwolą Ci natomiast na stworzenie bardziej precyzyjnego rysunku i blendowania cieni. 

Pędzle do pomadek

Cienkie pędzelki z włosiem w kształcie kociego języczka ułatwiają precyzyjną aplikację pomadek na ustach. Możesz użyć ich zarówno do nakładania i mieszania pomadek stałych, ciekłych, jak i błyszczyków, uzyskując pożądany efekt. 

Odpowiednia pielęgnacja pędzli do makijażu

Używając pędzli do makijażu, nie zapominaj o ich regularnym czyszczeniu. Powinny być myte co najmniej raz na tydzień, w ciepłej wodzie z odrobiną delikatnego szamponu. Na włosie warto nałożyć także odrobinę odżywki i starannie wypłukać. Suszymy je następnie w pozycji poziomej, co zapobiegnie spływaniu wody do środka pędzli i wypadaniu włosia. Dzięki temu zachowają na dłużej swoją jakość i pozwolą stworzyć perfekcyjny make-up na każdą okazję.

Zapisz się
do newslettera
NA DZIEŃ DOBRY OTRZYMASZ
10 ZŁ NA ZAKUPY!
Dowiesz się o promocjach, akcjach specjalnych i najnowszych wydarzeniach.
* Kupon ważny przy zakupach powyżej 99zł