Opuchnięte oczy z rana? Oto kilka sposobów na pozbycie się "puffy eyes"

Budzisz się rano, spoglądasz w lustro i nie wierzysz… Znowu pojawiły się te okropne worki… Szybko szukasz w Internecie hasła: “co na opuchnięte oczy”, chcąc poprawić swój wygląd. Brzmi znajomo? Nie jesteś sama, wiele kobiet ma ten problem. Tak zwane puffy eyes to urodowy mankament, który jednak nie jest powodem do zmartwień. Jeśli także u Ciebie występują opuchnięte oczy, jak się ich pozbyć dowiesz się z naszego bloga. Zapraszamy do lektury!

Jakie są przyczyny opuchniętych oczu po nocy?

Opuchnięte oczy, nazywane także puffy eyes, zazwyczaj obserwujemy z rana, po przebudzeniu, chociaż mogą się one pojawić także w wyniku intensywnego płaczu. W większości przypadków nie zwiastują one niczego groźnego. Aby skutecznie uporać się z problemem opuchniętych oczu, warto zdiagnozować jego przyczyny. Dzięki temu łatwiej dobierzesz odpowiednie metody walki.

Opuchnięte oczy po nocy - poznaj ich przyczyny:

  • spowolnienie pracy układu limfatycznego;
  • nadmiar wody w organizmie - wynik spożywania zbyt małej ilości płynów lub zbyt wielu słonych i tłustych przekąsek;
  • skłonności genetyczne;
  • zbyt mała ilość snu;
  • używanie kosmetyków, które wywołują alergię.

Co zrobić na opuchnięte oczy? Sposoby powinny być dopasowane do przyczyn ich powstawania. Być może zwiększenie ilości snu lub zmiana diety pozwolą Ci się skutecznie pozbyć tego problemu.

Gdy także u siebie obserwujesz opuchnięte oczy rano, co zrobić, aby odzyskać nienaganny wygląd dowiesz się z dalszej lektury. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy najlepsze i najskuteczniejsze sposoby w jednym miejscu.

Co zrobić na opuchnięte oczy, by się ich skutecznie pozbyć - kilka sposobów

Co jest dobre na opuchnięte oczy? Okazuje się, że całkiem skuteczne są domowe sposoby. Pamiętaj jednak, że zgodnie z przysłowiem, lepiej zapobiegać niż leczyć. Kolejną nieprzespaną noc trudno będzie zamaskować nawet najlepszymi metodami. Pamiętaj, aby się wysypiać i pić co najmniej 1,5 l wody dziennie.

Jeśli rano budzisz się z opuchniętymi oczami, nadal możesz się ich pozbyć. Pokolenia kobiet doskonaliły metody ich likwidacji. Poznaj sposoby na opuchnięte oczy po nocy, wypróbowane przez światowej klasy gwiazdy:

  • zimny roller pod oczy - masaż schłodzonym rollerem pomaga usprawnić krążenie krwi oraz limfy. Dzięki temu worki szybko znikają bez śladu;
  • masaż kostkami lodu - działa podobnie jak roller, chłód przyspiesza krążenie;
  • kolagenowe płatki pod oczy - na przykład te z naszej oferty. Zostały zaprojektowane tak, aby efektywnie walczyć z workami pod oczami. Aby wzmocnić ich działanie możesz je schłodzić w lodówce;
  • chłodzące kremy - wielu producentów oferuje specjalne kremy, które pomagają zwalczyć puffy eyes;
  • okłady z zielonego ogórka - grube plastry warzywa schłódź w lodówce, a następnie połóż na oczach. Należy trzymać je tak długo, aż się całkowicie nie ogrzeją.

W ostateczności, gdy domowe sposoby nie pomogły, choć opuchniętych oczu nie ukryjesz pod makijażem, możesz spróbować zamaskować sińce. W takim wypadku Twoim największym sprzymierzeńcem będzie dobry korektor np. marki Pierre René.

Wyglądaj pięknie i czuj się pięknie

Wiesz już co jest dobre na opuchnięte oczy i jak pozbyć się puffy eyes. A jeśli chcesz zawsze wyglądać doskonale, wybierz kosmetyki do pielęgnacji twarzy Pierre René - pomożemy Ci wydobyć Twoje wyjątkowe piękno.

Zapisz się
do newslettera
NA DZIEŃ DOBRY OTRZYMASZ
10 ZŁ NA ZAKUPY!
Dowiesz się o promocjach, akcjach specjalnych i najnowszych wydarzeniach.
* Kupon ważny przy zakupach powyżej 99zł