Awaria w kosmetyczce? Jak uratować kosmetyki od wyrzucenia

Awaria w kosmetyczce tuż przed wielkim wyjściem? Ulubione kosmetyki często ulegają zniszczeniu, kruszą się lub nabierają niewłaściwej konsystencji z upływem czasu. Jak poradzić sobie z nadkruszonym cieniem do powiek lub pudrem prasowanym, jak uratować złamaną pomadkę, rozrzedzić zbyt gęsty lakier lub spowodować, aby rzadki lakier zgęstniał – wraz z marką Pierre Rene przybliżamy kilka sprytnych trików, które uratują Twoje ulubione kosmetyki od wyrzucenia.

Jak przywrócić stan używalności skruszonemu pudrowi lub cieniom do powiek?

Puder prasowany czy cienie potrafią często się ukruszyć, kiedy pudełeczko z nimi wypadnie nam z rąk na podłogę. Aby nadal cieszyć się możliwością ich używania, wystarczy wykorzystać rektyfikowany spirytus, który dostaniemy w każdej aptece lub sklepie spożywczym. Pomocnymi akcesoriami przy ratowaniu kosmetyków będą także: woreczek foliowy, narzędzie do pokruszenia cieni lub pudru na proszek, papierowy ręcznik oraz moneta lub inny twardy przedmiot, którym ponownie nadajemy odpowiedni kształt kosmetykom. Kawałki pudrów lub cieni wkładamy do foliowego woreczka i kruszymy je twardym narzędziem tak, aby nie pozostały w nich żadne grudki. Następnie dodajemy do nich kilka kropli spirytusu i mieszamy całość końcówką szczoteczki lub pilnika, uzyskując gęstą, równomiernie połączoną papkę. Monetę lub inny twardy przedmiot w kształcie oryginalnego kosmetyku owijamy papierowym ręcznikiem i uklepujemy masę na gładko w oryginalnym opakowaniu. Odstawiamy w suche i bezpieczne miejsce, w którym alkohol wyparuje, a kosmetyki ponownie będą nadawać się do użytku.

Jak naprawić złamaną pomadkę?

Szminka w ukochanym odcieniu może również złamać się na pół. Jednak i w tym przypadku z pomocą przyjdą akcesoria znajdujące się w każdym domu: zapalniczka, a także patyczki higieniczne. Po wyczyszczeniu powierzchni sztyftu pomadki, podgrzej delikatnie zapalniczką oba jej końce, uzyskując lekko płynną konsystencję. Następnie przyłóż ułamaną końcówkę do pozostałej w sztyfcie, a obie połączone części podgrzej znów delikatnie od zewnętrznej strony. Oczyść ewentualne zabrudzenia, które powstały na sztyfcie i pomadce patyczkiem higienicznym. Pozostaw pomadkę na godzinę w lodówce i ciesz się nadal możliwością jej używania.

Zbyt gęsty lub zbyt rzadki lakier do paznokci – co z nim zrobić?

Częstym problemem w kosmetyczce okazuje się zbyt gęsty lub zbyt rzadki lakier do paznokci, który trudno jest wtedy perfekcyjnie nałożyć. Lakier bywa gęsty już fabrycznie, jednak jego konsystencja zmienia się wraz z upływem czasu. Wbrew pozorom poradzenie sobie z tym problemem jest wyjątkowo proste. Buteleczkę ze zbyt gęstym lakierem ogrzewamy w dłoniach lub wkładamy do miseczki z ciepłą wodą o temperaturze 30-50 stopni Celcjusza. Po kilku minutach należy potrząsnąć buteleczkę i wymieszać lakier. Po sprawdzeniu konsystencji kosmetyku, możemy pomalować nim paznokcie.

Ze zbyt rzadkim lakierem do paznokci postępujemy na odwrót, schładzając go w lodówce lub zamrażarce przez kilka minut. Dzięki temu nie będzie on spływał na skórki i z łatwością pozwoli na dokładne pokrycie paznokci ulubionym kolorem.  

Utrwalacz do makijażu - na ratunek przesuszonym kosmetykom

Oprócz skruszonych cieni do powiek czy pudru może pojawić się problem nadmiernie wysuszonych kosmetyków. Z tego powodu ich trwałość oraz kolory nie będą satysfakcjonujące, a w efekcie ucierpi także jakość wykonanego makijażu. Jak poradzić sobie z wysuszonymi kosmetykami? Z pomocą przychodzi Liquid Primer od Pierre Rene. Preparat pozwala m.in. na utrwalenie makijażu, podkreślenie kolorów cieni do powiek, a także sprawia, że pomadki czy podkłady stają się wodoodporne. Jednak Liquid Primer ma jeszcze jedno zastosowanie – dodając niewielką ilość utrwalacza do wysuszonych cieni czy pudru, możemy przywrócić kosmetykom ich właściwą konsystencję.

Zapisz się
do newslettera
NA DZIEŃ DOBRY OTRZYMASZ
10 ZŁ NA ZAKUPY!
Dowiesz się o promocjach, akcjach specjalnych i najnowszych wydarzeniach.
* Kupon ważny przy zakupach powyżej 99zł